Menu

Ostrołęckie wiadomości

informacje z Ostrołęki

75-latek złapał pasażera na gapę.

ostroleka24

Takie rzeczy tylko w naszej Ostrołęce. To jedno z wydarzeń, które budzi w człowieku uśmiech politowania nad brakiem rozsądku dzisiejszej młodzieży. Do zdarzenia doszło tuż po nowym roku, cała sytuacja jest o tyle komiczna, że 18-latek zamiast zapłacić za taksówkę postanowił uciekać. Zatrzymał go 75-letni mężczyzna, mogący być przecież jego dziadkiem.

Funkcjonariusz dyżurny przyjął zgłoszenie około południa, młody mężczyzna nie zapłacił za przejazd taksówką. Okazało się, że 18-latek zamówił kurs na jedną z ulic na osiedlu Centrum. Postanowił jednak nie zapłacić i w chwili zatrzymania się taksówki rozpoczął ucieczkę w kierunku bloków. W pogoń za nim ruszył dzielny 75-letni mężczyzna, który bardzo szybko zatrzymał nastoletniego pasażera. Policjanci na miejscu nie mieli zbyt wiele pracy, gdyż nastolatka w swoich rękach trzymał już starszy pan. Niestety młodzieniec nie wykazał się żadną pokorą i zatrzymanie niczego go nie nauczyło. Najpierw zaczął zachowywać się wulgarnie i agresywnie, a gdy to nie skutkowało zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w zamian za rezygnację z czynności służbowym. Ten duży błąd może kosztować chłopaka i to bardzo dużo, nietrzeźwego 18-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Łącznie za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostaje mieć nadzieję, że nastolatek nie był wcześniej karany i zostanie potraktowany przez sąd łagodniej. Szkoda by było, aby jego przyszłość mimo zupełnie nierozsądnego zachowania została zniszczona w tak prosty sposób. Dziwi mnie jednak, że nie zapłacił za taksówkę, ale już na wręczenie łapówki pieniądze posiadał. Nie mniej jednak pozostaje tylko pogratulować starszemu Panu sprawności, ale też i policji za sprawnie przeprowadzoną akcję.

© Ostrołęckie wiadomości
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci