Menu

Ostrołęckie wiadomości

informacje z Ostrołęki

Tymczasowy most tuż tuż!

ostroleka24

Chyba wszyscy kierowcy poruszający się po Ostrołęce na to czekają. Ostatnie tygodnie to sprawna praca robotników, którzy pracują w pocie czoła, aby oddać do użytku tą ważną dla mieszkańców inwestycję. Przypomnę tylko, że tymczasowy most ma za zadanie odciążyć istniejący tzw. stary most i odkorkować miasto, gdyż za jakiś czas obiekt ten będzie remontowany. Jak obecnie wyglądają prace?

Z tego co można zaobserwować przechadzając się jednym z mostów, pracownicy kładą asfalt i umacniają żwirowy nasyp drogi. Narazie widzimy pierwszą warstwę ścieralną asfaltu i umacnianie brzegu i całej konstrukcji dojazdowej płytami betonowymi. Pracownicy wyrównują też drogi dojazdowe z obu stron. Kiedy więc wszystko będzie gotowe? Wszystko wskazuje na to, że już niebawem. Założenia mówią o oddaniu tymczasowego mostu do użytku maksymalnie do końca grudnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to z pewnością tak będzie. Sam byłem zaskoczony tempem z jakim powstała stalowa konstrukcja.

W sumie trudno się dziwić, skoro za montaż konstrukcji na rzece Narew byli odpowiedzialni żołnierze Wojska Polskiego z jednostki inżynieryjnej z Inowrocławia. Łączna długość mostu to równe 240 metrów, złożone z dwóch części stalowych DMS-65. Jak już wszystko będzie gotowe, kierowcy powinni kierować się w okolice stacji paliw przy rondzie księcia Siemowita, jadąc od strony Warszawy. Drugi dojazd będzie możliwy od ulicy Spacerowej.

© Ostrołęckie wiadomości
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci