Menu

Ostrołęckie wiadomości

informacje z Ostrołęki

Ekrany akustyczne w naszym mieście.

ostroleka24

Tego się nie spodziewałem, jednak wszystko wskazuje na to, że w Ostrołęce pojawią się w przyszłości dźwiękochłonne. Wystartował właśnie przetarg na sporządzenie dokumentacji technicznej dla tej inwestycji. Miałyby się one pojawić na ul. Bohaterów Warszawy. To miejsce kojarzą z pewnością dobrze rowerzyści, gdyż to teren tzw. małej obwodnicy miejskiej, gdzie znajdują się ścieżki dla rowerów.

Specjalistyczna firma wyłoniona w postępowaniu przetargowym będzie miała za zadanie sprawdzić, czy poziom hałasu przy ul. Bohaterów Warszawy jest faktycznie tak uciążliwy. To badanie pozwoli stwierdzić, czy ekrany są potrzebne w Ostrołęce, czy też nie. Jeśli jednak miałyby się one znaleźć przy ulicy to planowany odcinek ich rozmieszczenia ciągnąłbym się od wspomnianej wyżej ulicy przez rondo Honorowych Dawców Krwi, aż do skrzyżowania z ulicą gen. Władysława Sikorskiego. To odcinek o łącznej długości blisko 500 m. Skąd pomysł na ekrany akustyczne w naszym mieście? Otóż sprawa jest bardzo prosta, problem zbyt dużego hałasu zgłaszali mieszkańcy domów, które są umiejscowione w bliskiej okolicy tego terenu. Największy problem to według nich poruszanie się po obwodnicy pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

Pozostaje nam spokojnie czekać na rozwój wypadków. Od siebie dodam tylko, że momentami faktycznie jest tam bardzo głośno. Pytanie tylko, czy poziom hałasu jest dopuszczalny, to wykażą z pewnością badania. Wiem natomiast, że nasza obwodnica to także miejsce wyścigów osobówek i motocykli, które też potrafią wydawać z siebie nieprzyjemny dla ludzkiego ucha dźwięk o wysokim natężeniu.

© Ostrołęckie wiadomości
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci